ZAPRASZAMY
od poniedziałku do piątku
w godz. 7:00 - 20:00
w soboty w godz. 7:00 - 14:00

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
47-480 Pietrowice Wielkie,
ul. 1-go Maja 86
tel./fax 32-419 01 15
tel. kom. 608 408 271, 600 832 635
e-mail: oskp@pietrowice.pl

  


Najczęściej zadawane pytania przez klientów:

Jak często wykonuje się badanie techniczne (przeglądy rejestracyjne)?

W nowych samochodach, pierwsze badanie techniczne należy wykonać przed upływem 3 lat od daty pierwszej rejestracji. Kolejne badanie techniczne wykonujemy przed upływem 2 lat od poprzedniego badania. Każde następne badanie techniczne wykonujemy z częstotliwością jednego roku. Wyjątkiem są ciągniki rolnicze i motorowery, gdzie badanie przeprowadzamy co 2 lata.

Jeśli w samochodzie mamy instalację gazową lub pojazd jest przystosowany do przewozu osób TAXI, materiałów niebezpiecznych lub nauki jazdy, badania techniczne wykonujemy co roku bez względu na wiek pojazdu.

Ile czasu trwa badanie techniczne (przegląd rejestracyjny)?

Dla Państwa wygody i sprawności obsługi, posiadamy dwie linie diagnostyczne oraz zapewniamy obsługę dwóch diagnostów, co sprawia że jesteśmy w stanie profesjonalnie obsłużyć szybko i sprawnie każdego Klienta. Czas wykonania badania technicznego pojazdu może się nieznacznie wydłużyć ze względu na stan techniczny pojazdu.

Czy ceny badań technicznych (przeglądów rejestracyjnych) mogą się różnić na różnych stacjach kontroli pojazdów?

Ceny badań technicznych nie różnią się od cen innych stacji, bowiem są regulowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Cennik jest zawarty w Dzienniku Ustaw nr 223 z dnia 29 września 2004 pozycja 2261 z późniejszymi zmianami. Stacje kontroli pojazdów na terenie całego kraju, są zobowiązane do jego stosowania. Cennik powinien być wywieszony w biurze stacji na tablicy informacyjnej.

Czy badanie techniczne (przeglądy rejestracyjne) trzeba wykonywać tam gdzie pojazd jest zarejestrowany?

Pojazdy nie podlegają rejonizacji i każdy może wykonać badania techniczne w dowolnej stacji diagnostycznej na terenie kraju.

Czy badanie techniczne ( przegląd rejestracyjny) samochodu sprowadzonego z zagranicy można wykonać na dowolnej stacji diagnostycznej?

Badania techniczne samochodu sprowadzonego z zagranicy można wykonać tylko na Stacji Kontroli Pojazdów, która posiada uprawnienia do tego rodzaju badań. Nie wszystkie stacje diagnostyczne są uprawnione do tego rodzaju badań technicznych. Nasza stacja posiada uprawnienia do wykonywania powyższych badań.

Jakie dane techniczne można ustalić w stacji kontroli pojazdów?

W naszej stacji kontroli pojazdów można m.in. ustalić: dopuszczalną masę całkowitą pojazdu, masę własną pojazdu, ładowność pojazdu, dopuszczalny nacisk na oś, dopuszczalną masę całkowitą ciągnionej przyczepy z hamulcem lub bez hamulca, pojemność silnika, moc silnika, wymiary pojazdu, liczba miejsc siedzących, liczba osi, rodzaj pojazdu oraz sprawdzić spaliny, sygnał dźwiękowy, geometrię kół itp.